درباره ویتنام

در قسمت شرقی شبه جزیره هند و چین در منطقه جنوب شرقی آسیا واقع شده‌است. همسايه ها : ویتنام از شمال با جمهوری خلق چین همسایه بوده و از شرق به خلیج Tonkin و دریای چین جنوبی محدود است. این کشور از غرب با کشور لائوس و در قسمت جنوب غرب با کشورکامبوج مرز مشترک دارد. ویتنام از جنوب نیز به دریای چین جنوبی محدود است.
مذهب :
این کشور ۸۳ میلیون نفر جمعیت با ۵۴ نوع نژاد گوناگون دارد. مذاهب بودیسم، مسیحیت ، کائو دائیسم و هوائیسم در ویتنام پیروانی دارند اما هیچ مذهب رسمی در ویتنام وجود ندارد . البته اکثر مردم در این کشور پیرو بودیسم هستند.
آب و هوا:
ویتنام دارای آب و هوای موسمی استوایی میباشد. منطقه شمالی بواسطه مجاورت با چین از هوایی کاملا استوایی برخوردار نمی‌باشد ولیکن قسمت جنوبی این کشور کاملا دارای آب و هوایی استوایی و برخوردار از ویژه گیهای آن میباشد. متوسط دما در هانوی ۲۳ درجه و در هوشی مین ۲۶ درجه سانتی گراد است.
اقتصاد:
‌ناحيه بازرگاني مركزي شهر Chi Minh بزرگترین شهر ویتنام با جمعیتی حدود ٨۷,۰۰۰,۰۰۰ نفر و وسعتی بالغ بر ۳۲۹,۰۰۰ کیلومتر مربع یکی از کشورهای تابعه بلوک شرق و اقتصاد کمونیستی است که در سالهای اخیر و به ویژه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تلاش موثری برای آزاد سازی اقتصاد خود به خرج داده و پس از حدود ۱۱ سال گفتگوی سخت با اعضای سازمان جهانی تجارت ، از سال ۲۰۰۷ به این سازمان پیوسته است .

جنگ ویتنام :

به انگلیسی: Vietnam War) نام مجموعه عملیات و درگیری‌های نظامی است که ازسال ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۵ بین نیروهای ویتنام شمالی و جبهه ملی آزادیبخش ویتنام جنوبی (معروف به «ویت‌کنگ») از یک سو، و نیروهای ویتنام جنوبی و متحدانش (به ویژه آمریکا)، از سوی دیگر رخ داد. هدف نیروهای ویتنام شمالی و ویت‌کنگ‌ها بیرون راندن آمریکا و متحدانش از ویتنام و سرنگون کردن حکومت ویتنام جنوبی و ایجاد کشور واحد ویتنام بود. تمام این هدف‌ها در پایان جنگ ویتنام تامین شد و کشوری که امروز جمهوری سوسیالیستی ویتنام نام دارد به وجود آمد.


روز منصفانه عشق :

هر سال در ويتنام جشنواره غير معمولی به نام "منصفانه عشق" یا روز عشق برگزار میشود .اهالي شهر ها و روستاهای دور و نزدیک ويتنام به روستاي کوچکي به نام هو واي جمع میشوند. هدف اصلي از روز "عشق عادلانه" که به مدت 90 سال برگزار میشود آن است که افراد مجرد همسر خود را پيدا کنند. افراد جوان به دنبال عشق اول خود و آغاز زندگی مشترکند و بالغها بدنبال همدمی براي غروب زندگي خود. این روستا در 500 کيلومتری کوه هاي هانوي در شمال ويتنام، در نزديکي مرز با چين است و براي نزديک به يک قرن در بهار محلی برای جذب هزاران نفر از ويتنام برای شرکت در این ديدار استبرطبق افسانه ها داستان شروع این مراسم از سال 1919 شروع شد که دختری از هو واي و پسری از قبايل همسايه عاشق همدیگر شدندو با هم ازدواج کردند اما با وجود عشق زیاد آنها به هم نمي توانستند با هم باشند چون از قبايل مختلف بودند ،وقتی مردم از رابطه آنها باخبر شدند درگيريهای خونين بین آنها شروع شد .سپس زن و شوهر تصميم تنها يک بار در سال در این محل با یکدیگر ديدار کنند.بازار عشق هو واي هر سال در 26 می برقرار میشود و هر کس در جستجوي نيمه خود به این مراشم می آید که با تبلیغات در سالهای اخیر نمايندگانی از مليت هاي مختلف نیز در اینجا دیده میشوند.زنان و مردان متاهل اغلب برای دیدار دوستداران سابق خود به اینجا می آیند ديدار خواهد کرد.


جاذبه هاي توريستي ويتنام

کوچی تونل :

کوچی یکی از مناطق جنگی در جنگ و یتنام است . این دهکده زیر زمینی شامل تونل هایی به طول 200 کیلومتر می باشد .

یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کشور ویتنام مجموعه تونل های معروف کو چی می باشد.

این مجموعه تونل ها یک شبکه عظیم اتصال تونل های زیر زمینی واقع در منطقه کو چی از شهر هو شی مین سیتی (سایگون)، ویتنام می باشد، و بخشی از یک شبکه بسیار گسترده ای از تونل ها ی زیر زمینی کشور ویتنام است.

تونلهای کو چی محل چندین عملیات نظامی در طول جنگ ویتنام بوده است. این تونل یکی از پایگاهای مهم ویتنامیها در جنگ با آمریکا  بود و هیچ وقت توسط ارتش آمریکا به طور کامل کشف نشد. تونل ها توسط سربازان ویت کانگ به عنوان پناهگاه و همچنین به عنوان ارتباط و تامین راه، بیمارستان، انبار مواد غذایی و اتاقهای استراحت، انبار اسلحه و مهمات و اتاق جلسه های سری و همچنین محل زندگی برای تعداد زیادی از مبارزان ویتنام شمالی بوده است که با نیروی انسانی و ابتدایی ترین وسایل حفر شده است.

تونل کو چی به طول 75 مایل (121 کیلومتر) به یک پارک حفاظت شده توسط دولت ویتنام تبدیل شده است که بیانگر یادبود زمان جنگ ویتنام می باشد و به دو قسمت بن دین و بن یوک نامگذاری شده است.

این تونل ها مکانی فوق العاده برای جذب گردشگر از تمام کشورهای دنیا شده است که هر ساله تعداد زیادی بازدید کننده دارد. شما می توانید از زیباییهای طبیعی این منطقه و همچنین استفاده از جاذبه های گردشگری این منطقه که شامل بازدید از موزه های جنگی بازدید از تونل ها و مخفیگاههای فوق العاده و بازدید از بیمارستان و انبار اسلحه و مهمات و آشپزخانه و دفتر کار فرماندهان ویتنامی و همچنین لذت بردن از تیر اندازی و صرف چای و میوه ی محلی بهره ببرید.
شهر ممنوعه در ویتنام:

ويتنام يك شهر ممنوعه نيز دارد كه «هورا» نام دارد و روزگاري پايتخت ويتنام بوده و 9 سلسله در آن حكومت كرده اند. ويژگيها و آثار هر سلسله را مي توان در اين شهر مشاهده كرد و با توجه به اينكه تلاش مي شود از اين شهر به بهترين نحو نگهداري شود اين شهر يكي از مهمترين جاذبه‌هاي گردشگري اين كشور است،این اثر از میراث های غنی معماری ویتنام به شمار می رود. يكي از ويژگيهاي جالب توجه و بي‌نظير در هورا اين است كه موسيقي و رقص‌هاي سنتي متعلق به هر سلسله كه تنها ويژه پادشاهان برگزار مي شد در اين آنجا اجرا مي شود،پارك‌هاي ملي نيز از جمله ديدنيهاي كشور ويتنام به شمار مي آيد.دلتای مکونگ:

دلتای مکونگ در جنوب ویتنام واقع شده است، دشتی وسیع با سطحی کم است .حاصلخیزترین خاک کشور توسط آبرفت و رسوبات این رودخانه بزرگ تأمین می شود.این منطقه نیمی از تولیدات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است که تنها 12% از آن نمایان است.جهانی از مزارع برنج، باغات، نهرها و کانال هایی است که آب و زمین در آن در هم بافته شده اند.